Kontakt z Shanti Yoga Studio

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Shanti Yoga Studio.
Z pewnością znajdziemy odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania. Do zobaczenia na macie!

shanti yoga, shanti, joga, Białystok, w Białymstoku, yoga, studio, Shanti yoga studio, medytacja, warsztaty, zajęcia, Ashtanga, Vinyasa, Mysore, Zdrowy Kręgosłup, Hatha Joga, Joga z krzesłem, Ewa Łukasińska, Podlasie, podlaskie, wygoda, 42 pułku piechoty, redukcja stresu, akcesoria do jogi, studio jogi w Białymstoku, joga w niedzielę, seniorzy, relaks, nauczyciele, joga online, więcej energii, siłownia, fitness, pilates, rozwój osobisty, harmonia, grupa początkująca, zaawansowana, praktyka, sesja, lekcje indywidualne, lekcje prywatne, sesje, joga dla firm, instytucji, dla biznesu, dla pracownika, wynajem sal, ćwiczenia, wim hoff, oddychanie, ćwiczenia oddechowe, karnety, relaksacja, mindfullness, joga blisko mnie, sweat yoga, hot house, joga dla początkujących, spa, misja joga, anahata, hot yoga, centrum jogi, Białostocka,

SHANTI YOGA STUDIO
ul. 42 Pułku Piechoty 41
15-147 Białystok

Godziny otwarcia: zgodnie z grafikiem

Tel.: +48 504 588 555 (Ewa Łukasińska)
E-mail: shanti(@)yogastudio.pl

Facebook: https://www.facebook.com/BIALYSTOK.JOGA/
Mastodon:  https://mastodon.com/@yogabstok/
Instagram: https://www.instagram.com/yogabialystok/
System rezerwacji na zajęcia Fittsey:
https://app.fitssey.com/SHANTI/frontoffice

Konto wpłat

Konto: Alior Bank SA – PL 65 2490 0005 0000 4500 2294 4558
Nazwa odbiorcy: Shanti Yoga Studio Białystok
Tytuł przelewu: imię, nazwisko, nazwa zajęć/kursu/warsztatu

Prosimy o informację dotyczącą wykonania zwykłego przelewu na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując – „WPŁATA – imię, nazwisko, nazwa zajęć/kursu/warsztatu”. Po zaksięgowaniu środków dostaną Państwo informację zwrotną o akceptacji zlecenia.

Na prośbę wystawiamy fakturę VAT.

Podmiot zależny od:

FINNSERWIS WIESŁAW ŻYTOWIECKI
ul. Czaczki Małe 1A
18-106 Turośń Kościelna, Polska
NIP: 542-140-30-28, REGON: 050854186

Formularz kontaktowy

  Klikając przycisk "Wyślij", wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu w celach obsługi realizacji zamówienia przez administratora danych Finnserwis Wiesław Żytowiecki, ul. Czaczki Małe 1a, 18-106 Turośń Kościelna, NIP: 542-140-30-28,. REGON: 050854186 , zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883). Dane podałem dobrowolnie i zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie wglądu do danych i ich poprawiania. Więcej w naszej Polityce prywatności.
      

  FAQ – najczęściej zadawane pytania

  Joga to oparty na starożytnej filozofii indyjskiej system postępowania zmierzający do zjednoczenia ciała z umysłem oraz z duszą. Do osiągnięcia tej harmonii joga wykorzystuje m.in. praktykę asan (pozycji) , pracę z oddechem (pranajama) oraz rozmaite formy medytacji i relaksacji.

  W większości przypadków, nie. Jednakże schorzenia kręgosłupa mogą mieć różną postać i stopień zaawansowania zmian dlatego możliwość praktyki jogi należy wówczas skonsultować z lekarzem prowadzącym lub fizjoterapeutą. Jeśli schorzenie nie powoduje chronicznych promieniujących bólów kręgosłupa, zaburzeń czucia w kończynach, ucisku podczas oddechu, a jest wynikiem przetrwałej wadliwej postawy, joga może okazać się nieoceniona pomocą.

  Nie, joga nie jest religią. Chociaż pierwiastek duchowy w jodze jest silnie akcentowany, praca nad jego rozwojem powinna przebiegać równolegle z rozwojem fizycznym oraz mentalnym. Jogę mogą praktykować przedstawiciele wszystkich wyznań, o ile własna religia im tego nie zabrania.

  Zasadniczo tak, jeżeli okres przebiega bez powikłań (ostre bóle głowy, bóle brzucha). Należy jednak unikać pozycji odwróconych i wzmacniających brzuch oraz długiego trwania w pozycjach i energetyzujących ćwiczeń oddechowych. Zaleca się wówczas praktykować pod okiem doświadczonego nauczyciela.

  Absolutnie, nie.
  Asany należy praktykować o pustym żołądku, zwykle 2-4 godziny po posiłku (zależnie od jego obfitości). Niektóre pozycje (skręty , skłony do przodu, pozycje wzmacniające mięśnie brzucha) wywołują znaczny ucisk na przewód pokarmowy, w związku z czym spożycie posiłku tuż przed zajęciami może spowodować duży dyskomfort i często uniemożliwić „wejście w pozycję”.

  Z pewnością tak.
  Z każdym dniem w środowisku medycznym przybywa zwolenników jogi u kobiet w ciąży.
  Badania wskazują jednoznacznie, że praktyka jogi w okresie w ciąży sprzyja dokrwieniu narządów wewnętrznych (macicy) matki oraz reguluje zaburzoną gospodarkę hormonalną jej organizmu. Oddziałując na układ więzadłowo-mięśniowy zwiększa elastyczność miednicy powodując, że poród staje się znacznie łatwiejszy i redukuje napięcia w odcinku lędźwiowym kręgosłupa wywołane zwiększającą się masą ciała matki i płodu. Joga uczy również głębokiego prawidłowego oddechu i działa ogólnie odprężająco.

  Z pewnością tak jeśli praktykuje się regularnie. Joga w znacznej mierze opiera się na aktywności fizycznej i jak każdy wysiłek fizyczny wymaga wydatkowania pewnych porcji energii. Poza tym niektóre pozycje (podpory, skręty) działają bardzo stymulująco na przemianę materii, a więc również na redukcję masy ciała.

  Zasadniczo, nie. Joga zaleca picie płynów nie później niż godzinę przed rozpoczęciem zajęć i nie wcześniej niż 20-30 minut po zakończeniu zajęć.

  Pierwotnie joga stanowiła dość ortodoksyjny system filozoficzny z dietą bezmięsną opartą jedynie na „wytworach ziemi”. Joga w dzisiejszych czasach uległa znacznej liberalizacji (prawdopodobnie w procesie adaptacji do wymogów nowoczesnej cywilizacji) i większość szkół jogi dopuszcza spożywanie mięsa przez swoich adeptów.

  Wszelkie okrycia stóp ograniczają ich ruchomość oraz zaburzają czucie receptywne podłoża w pozycjach stojących i w związku z tym są nie zalecane do praktyki jogi. Poza tym skarpety mogą powodować ślizganie się stóp na macie w niektórych pozycjach.

  Codzienna min.1,5 godzinna praktyka gwarantuje długotrwałe i najszersze efekty, jednak nie zawsze jest możliwa. Regularna praktyka jogi 2-3 razy w tygodniu zapewnia nakładanie się efektów z poprzednich zajęć na efekty uzyskane w kolejnych zajęciach dajšc już trwałe korzyści fizyczne, psychiczne i duchowe.

  Niezliczone. Przytaczając tylko niektóre:
  – w sferze fizycznej: poprawa ogólnego stanu zdrowia i odporności, poprawa sylwetki, zwiększenie gibkości i wzmocnienie mięśni i stabilizacji stawów.
  – w sferze psychicznej: wzrost samooceny i pewności siebie, znaczna poprawa koncentracji oraz pamięci, umiejętne radzenie sobie z codziennym stresem, ogólne odprężenie i wyciszenie.
  – w sferze duchowej: pokora dla własnych słabości i ograniczeń, wzrost motywacji do samorozwoju, częsta zaduma nad aspektami samorealizacji, wiary, relacji z bliźnimi.

  Zalecane jest, żeby przynajmniej przez miesiąc chodzić na grupę początkującą, żeby oswoić się z nazwami, poznać podstawowe pozycje i nauczyć się słuchać swojego ciała.