Kontakt z Shanti Yoga Studio

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Shanti Yoga Studio.
Z pewnością znajdziemy odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania. Do zobaczenia na macie!

SHANTI YOGA STUDIO
ul. 42 Pułku Piechoty 41
15-147 Białystok

Godziny otwarcia: zgodnie z grafikiem

Tel.: +48 504 588 555 (Ewa Łukasińska)
E-mail: shanti(@)yogastudio.pl

Facebook: https://www.facebook.com/BIALYSTOK.JOGA/
Mastodon:  https://mastodon.com/@yogabstok/
Instagram: https://www.instagram.com/yogabialystok/
System rezerwacji na zajęcia Fittsey:
https://app.fitssey.com/SHANTI/frontoffice

Konto wpłat

Konto: Alior Bank SA – PL 65 2490 0005 0000 4500 2294 4558
Nazwa odbiorcy: Shanti Yoga Studio Białystok
Tytuł przelewu: imię, nazwisko, nazwa zajęć/kursu/warsztatu

Prosimy o informację dotyczącą wykonania zwykłego przelewu na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując – „WPŁATA – imię, nazwisko, nazwa zajęć/kursu/warsztatu”. Po zaksięgowaniu środków dostaną Państwo informację zwrotną o akceptacji zlecenia.

Na prośbę wystawiamy fakturę VAT.

Podmiot zależny od:

FINNSERWIS WIESŁAW ŻYTOWIECKI
ul. Czaczki Małe 1A
18-106 Turośń Kościelna, Polska
NIP: 542-140-30-28, REGON: 050854186

Formularz kontaktowy

  Klikając przycisk "Wyślij", wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu w celach obsługi realizacji zamówienia przez administratora danych Finnserwis Wiesław Żytowiecki, ul. Czaczki Małe 1a, 18-106 Turośń Kościelna, NIP: 542-140-30-28,. REGON: 050854186 , zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883). Dane podałem dobrowolnie i zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie wglądu do danych i ich poprawiania. Więcej w naszej Polityce prywatności.
      

  FAQ – najczęściej zadawane pytania

  Joga to oparty na starożytnej filozofii indyjskiej system postępowania zmierzający do zjednoczenia ciała z umysłem oraz z duszą. Do osiągnięcia tej harmonii joga wykorzystuje m.in. praktykę asan (pozycji) , pracę z oddechem (pranajama) oraz rozmaite formy medytacji i relaksacji.

  W większości przypadków, nie. Jednakże schorzenia kręgosłupa mogą mieć różną postać i stopień zaawansowania zmian dlatego możliwość praktyki jogi należy wówczas skonsultować z lekarzem prowadzącym lub fizjoterapeutą. Jeśli schorzenie nie powoduje chronicznych promieniujących bólów kręgosłupa, zaburzeń czucia w kończynach, ucisku podczas oddechu, a jest wynikiem przetrwałej wadliwej postawy, joga może okazać się nieoceniona pomocą.

  Nie, joga nie jest religią. Chociaż pierwiastek duchowy w jodze jest silnie akcentowany, praca nad jego rozwojem powinna przebiegać równolegle z rozwojem fizycznym oraz mentalnym. Jogę mogą praktykować przedstawiciele wszystkich wyznań, o ile własna religia im tego nie zabrania.

  Zasadniczo tak, jeżeli okres przebiega bez powikłań (ostre bóle głowy, bóle brzucha). Należy jednak unikać pozycji odwróconych i wzmacniających brzuch oraz długiego trwania w pozycjach i energetyzujących ćwiczeń oddechowych. Zaleca się wówczas praktykować pod okiem doświadczonego nauczyciela.

  Absolutnie, nie.
  Asany należy praktykować o pustym żołądku, zwykle 2-4 godziny po posiłku (zależnie od jego obfitości). Niektóre pozycje (skręty , skłony do przodu, pozycje wzmacniające mięśnie brzucha) wywołują znaczny ucisk na przewód pokarmowy, w związku z czym spożycie posiłku tuż przed zajęciami może spowodować duży dyskomfort i często uniemożliwić „wejście w pozycję”.

  Z pewnością tak.
  Z każdym dniem w środowisku medycznym przybywa zwolenników jogi u kobiet w ciąży.
  Badania wskazują jednoznacznie, że praktyka jogi w okresie w ciąży sprzyja dokrwieniu narządów wewnętrznych (macicy) matki oraz reguluje zaburzoną gospodarkę hormonalną jej organizmu. Oddziałując na układ więzadłowo-mięśniowy zwiększa elastyczność miednicy powodując, że poród staje się znacznie łatwiejszy i redukuje napięcia w odcinku lędźwiowym kręgosłupa wywołane zwiększającą się masą ciała matki i płodu. Joga uczy również głębokiego prawidłowego oddechu i działa ogólnie odprężająco.

  Z pewnością tak jeśli praktykuje się regularnie. Joga w znacznej mierze opiera się na aktywności fizycznej i jak każdy wysiłek fizyczny wymaga wydatkowania pewnych porcji energii. Poza tym niektóre pozycje (podpory, skręty) działają bardzo stymulująco na przemianę materii, a więc również na redukcję masy ciała.

  Zasadniczo, nie. Joga zaleca picie płynów nie później niż godzinę przed rozpoczęciem zajęć i nie wcześniej niż 20-30 minut po zakończeniu zajęć.

  Pierwotnie joga stanowiła dość ortodoksyjny system filozoficzny z dietą bezmięsną opartą jedynie na „wytworach ziemi”. Joga w dzisiejszych czasach uległa znacznej liberalizacji (prawdopodobnie w procesie adaptacji do wymogów nowoczesnej cywilizacji) i większość szkół jogi dopuszcza spożywanie mięsa przez swoich adeptów.

  Wszelkie okrycia stóp ograniczają ich ruchomość oraz zaburzają czucie receptywne podłoża w pozycjach stojących i w związku z tym są nie zalecane do praktyki jogi. Poza tym skarpety mogą powodować ślizganie się stóp na macie w niektórych pozycjach.

  Codzienna min.1,5 godzinna praktyka gwarantuje długotrwałe i najszersze efekty, jednak nie zawsze jest możliwa. Regularna praktyka jogi 2-3 razy w tygodniu zapewnia nakładanie się efektów z poprzednich zajęć na efekty uzyskane w kolejnych zajęciach dajšc już trwałe korzyści fizyczne, psychiczne i duchowe.

  Niezliczone. Przytaczając tylko niektóre:
  – w sferze fizycznej: poprawa ogólnego stanu zdrowia i odporności, poprawa sylwetki, zwiększenie gibkości i wzmocnienie mięśni i stabilizacji stawów.
  – w sferze psychicznej: wzrost samooceny i pewności siebie, znaczna poprawa koncentracji oraz pamięci, umiejętne radzenie sobie z codziennym stresem, ogólne odprężenie i wyciszenie.
  – w sferze duchowej: pokora dla własnych słabości i ograniczeń, wzrost motywacji do samorozwoju, częsta zaduma nad aspektami samorealizacji, wiary, relacji z bliźnimi.

  Zalecane jest, żeby przynajmniej przez miesiąc chodzić na grupę początkującą, żeby oswoić się z nazwami, poznać podstawowe pozycje i nauczyć się słuchać swojego ciała.